Anasayfa Hizmetler TV Röportajları Teknik Bilgi Referanslar İletişim

HİZMETLER

Yangın Danışmanlığı Yangın Mühendisliği Yangın Proje Bürosu Uygulama Denetimi

Y A N G I N    M Ü H E N D İ S L İ Ğ İ

YANGIN MÜHENDİSLİĞİ

Ruhsat almak için birçok binada yangın kapıları, yangın söndürme tesisatı, algılama (dedektör) tesisatı, kaçış merdiveni, acil yönlendirme işaretleri vb. yapılmaktadır. Bu önlemlerin işe yaraması için yangın mühendisliği gereklidir. Aşağıdaki konularda hizmet verilmektedir.

bullet

Yangın senaryosu :    Herhangi bir acil durum veya yangın sırasında binadaki çeşitli sistemlerin nasıl davranacağının önceden belirlenmesi ve binanın otomasyon sistemine girilmesidir. Binanın mimari özelliklerine ve kullanım amacına özgü hazırlanmaktadır; bu nedenle genel geçer bir yangın senaryosu yoktur.

bullet

Yangın risk değerlendirmesi :    Yapıdaki yanıcı malzemeler, tutuşma kaynakları vb. incelenerek tehlikeler, tehlikenin oluşma ihtimali, olası hasarın büyüklüğü dikkate alınarak gerekli tedbirler ve iyileştirmeler tespit edilmektedir.

bullet

Patlamadan korunma dokümanı, büyük kaza önleme politika belgesi

bullet

Acil durum planı, yangın yönetim sistemi

bullet

İş sürekliliği planı (Business Continuity Plan)

                 

Keywords : Yangın danışmanlığı firmaları, yangın danışmanlık, yangın mühendislik firmaları, yangın mühendisi, yangın uzmanı, yangın uzmanlığı, patlamadan korunma dokümanı, sertifikalı yangın danışmanlığı, sertifikalı yangın uzmanlığı, sertifikalı yangın uzmanı, yangın güvenliği uzmanları, yangın danışmanları, yangın mühendisleri